“Pobjeda kao motiv za narednu utakmicu”

Košarkaši Budućnosti savladali su večeras Burg (78:74) i upisali bitnu pobjedu u 14. kolu Evrokupa.

Najbolji period igre Budućnosti desio se u trećoj dionici kada su uspjeli da preokrenu rezultat. U poslednjih deset minuta plavi su se kockali ali su na kraju ipak uspjeli da slave.

Čestitke igračima, mislim da su od početka bili fokusirani. Prvo poluvrijeme je malo bilo u grču, pogotovo u napadu, nismo nijednu trojku pogodili u prvom dijelu. U drugom poluvremenu je odbrana bila na nivou i to nam je dalo rezultat. Čeka nas još mnogo utakmica. Momci dobro treniraju, na treningu to dobro izgleda. Taj pritisak je tu i to mora da nas čini boljim. Nekada je teško da igramo, pogotovo kada gubimo. Nadam se da će nam ova pobjeda biti motiv za sljedeću utakmicu“, rekao je strateg Budućnosti Andrej Žakelj nakon meča.