Pobjeda za gornji dio tabele

Podgorica je na najbolji način završila nastup na trećem ovosezonskom turniru ABA 2 lige u Širokom Brijegu. Tim Dragana Radovića savladao je danas Vojvodinu 77:71.

Podgorica je trijumfom u okviru sedmog kola uspjela da ostane u grupi timova za visok plasman i to protiv Novosađana, kojim je ovo tek drugi neuspjeh ove sezone u regionalnom takmičenju.

Cijeli meč donio je prilično izjednačen rezultat, a Vojvodina je nakon trojke koju je postigao Uroš Banjac, uspjela u 26.minutu da povede 55:43, ali je Podgorica brzo odgovorila poenima Brendona Sleja i da preokrene – 63:64. Bilo je jasno da slijedi uzbudljiv finiš.

Od tog trenutka Podgorica je konstatno vodila, Vojvodina na 3,17 prije kraja stigla do egala (68:68), ali Novosađani u posljednja tri minuta nijesu postigli koš, pa su Podgoričani u finišu tasirali put ka pobjedi.

Najefikasniji na meču bio je Marko Kljajević sa 19 poena, Slej je dodao 18, a imao je i 6 asistencija, dok je Danilo Brnović imao dabl dabl učinak (13 poena, 10 skokova), a 10 uhvaćenih lopti imao je i Filip Anđušić, koji je ubacio šest poena. Dejlen Kunc je ubacio 9, imao isto toliko skokova, Milutin Đukanović 5, Džejlon Miler 3 (uz 4 blokade), Danilo Ivanović i Nikola Žižić po 2.

Poslije sedam kola Podgorica je na učinku 4-3, dok je Vojvodina ostala na pet pobjeda, uz dva poraza.