KUP CRNE GORE ZA KOŠARKAŠE

Budućnost i mlađi brat za pehar

Kamenjaš i drugovi odradili posao, FOTO: KSCG

S obzirom na trenutnu formu, očekivalo se da će se za trofej Kupa Crne Gore u Tivtu boriti košarkaši Budućnosti i SC Derbya- abaligaši su odradili posao po planu pa će se sjutra od 20 sati boriti za pehar.

Branilac trofeja, ekipa Budućnosti VOLI pobijedila je Podgoricu rezultatom 94:75 (23:20, 28:19, 29:16, 14:20) pa će tron braniti u duelu sa popularnim Studentima koji su u ranijem terminu preslišali tim Primorja. Meč u Sportskom centru Župa bio je uzbudljiv svega 10-ak minuta…

<<< Studenti položili u prvoj četvrtini i postali prvi finalisti Kupa

Egal utakmica u prvoj četvrtini. Budućnost nije uspjela da pronađe prepoznatljiv ritam koji je krasi posljednjih nekoliko utakmica, osjetila je to hrabra Podgorica i poenima raspoloženog Anđušića konstantno držala priključak.

U drugom kvartalu Plavi su trojkama Megija i Grbovića počeli da prave osjetnu rezultatsku razliku, a prvi put stekli dvocifrenu prednost preciznim slobodnim bacanjima Tanaskovića za 41:31 u 16. minutu utakmice. Brzonogi Popović, Mihailović i Rajt iznudili su veliku broj “penala”, a nakon poena Slavkovića crnogorski šampion otišao je na odmor sa solidnih +12, odnosno 51:39.

Treća dionica meča prošla je u znaku jako efikasne igre ekipe Andreja Žakelja koja je u tom momentu uspjela da se odleprša i na nedostižnih +20 sa šest vezanih poena Slavkovića. Do kraja četvrtine su Kamenjaš, Megi i Tanasković imali riječ pa je pred odlučujućih 10 minuta bilo 80:55 u korist ekipe koja brani trofej kupa.

Nastavili su Plavi u istom ritmu, u jednom momentu bili i na +30, pa je duel u Tivtu praktično postao i nezanimljiv…

U ekipi Budućnosti istakao se Tanasković sa 15 poena, 14 je ubacio Megi, a 12 Slavković. Kod Podgorice najefikasniji Anđušić i Kunc po 15 poena.