ABA 2 LIGA / POLUFINALE

Podgorica nosi 18 poena zalihe u Novi Sad

Nije plus 24 razlike, koliko su stekli u prvom meču četvrtfinala portiv Zlatibora, ali košarkaši Podgorice i na revanš polufinala ABA 2 lige sa Vojvodinom nose lijepu zalihu. Ekipa Dragana Radovića slavila je večeras u Bemaks areni sa 18 poena razlike 98:80 (25:25, 22:21, 22:15, 29:19).

Domaći su bolje otvorili meč, ali su bili u minusu nakon trojke Vojvodininog Petra Rakićevića za 8:10.

Uslijedeli je rezultatska klackalica do finiša prvog perioda. Od starta druge četvrtine, Podgorica je preuzela kontrolu nad utakmicom, dozvolila Novosađanima samo jedno izjednačenje, poslije poena Boška Bumbića i Vasilija Vučetića za 40:40.

Bilo je to međutim kratkog daha, crnogorski predstavnik je održavao prednost koja je nakon šest vezanih poena Dajlena Kunca i Filipa Anđušića prvi put bila dvocifrena, sredinom trećeg kvartala (62:51).

U prvom minutu poslednje četvrtine, nekadašnji NBA as, sada košarkaš Lala, Džared Kaningem, napravio je nesportski faul, nakon čega je Ognjen Čarapić pogodio oba bacanja, zatim Vječeslav Petrov trojku, pa su Bijeli prvi put imali 15 poena viška (76:61).

Trojkom Danila Brnovića, domaći su sredinom četvrte dionice stekli 18 poena viška (87:69), kolika je bila razlika i na kraju utakmice.

Najefikasniji u redovima Podgorice bio je Kunc sa 26 poena. Dobru podršku je imao u Petrovu sa 17 poena. Ukrajinac je u poslednjoj četvrtini ubacio 15 poena! Anđušić je dobru rolu krunisao sa 16 poena. Dvocifreni su bili Marko Kljajević sa 14 poena i Kunc, sa 12, od kojih u poslednji koš na utakmici, sa zvukom sirene. Ko zna, možda taj pogodak bude presudan u konačnom zbiru.

Samo su Vučetić i Uroš Banjac sa po 13, te Zoran Nikolić sa 11 poena bili dvocifreni u poraženom timu. Podgoričani su odličan posao uradili na Kaningemu, koga su sveli na devet poena.