ABA 2 LIGA / ČETVRTFINALE

Podgorica ubacila 113 poena Zlatiboru i sa velikom prednošću čeka revanš

Perfektnu utakmicu odgirali su košarkaši Podgorice u Bemaks areni protiv Zlatibora u okviru prvog meča četvrtfinala ABA 2 lige – 113:89.

Egal je trajao sedam minuta prve četvrtine, a onda je na parketu podgoričke dvorane postojao samo domaćin. Tim Dragana Radovića u finišu prve dionice odlijepio se na sedam poena viška, 33:26.

Druga četvrtina bila je čista perfekcija. Prednost Podgorice je konstantno rasla, a na četiri minuta do kraja poluvremena bilo je po prvi put i +20 (51:31). Na veliki odmor otišlo se sa ogromnih 22 poena viška u korist Podgorice, 63:41.

Nije bilo spuštanja gasa ni u drugom poluvremenu s obzirom da će u polufinale proći ekipa koja poslije dva meča bude imala bolju koš razliku. Bez ikakvog odgovora na ples crnogorskog predstavnika bio je Zlatibor koji je inače regularni dio šampionata završio na drugom mjestu. Poslije dva i po minuta igre u drugom poluvremenu bilo je najubjedljivijih +27 (71:44).

Stotka je “pukla” poenima Dejlena Kunca na pet i po minuta do kraja meča. Na kraju jako ubjedljiva pobjeda Podgorice koja nosi +24 na revanš koji se igra za sedam dana na Zlatiboru od 18 časova.

U domaćem timu bilo je čak šest dvocifrenih igrača. Najviše se istakao Brendon Slej sa 24 poena, dok je Kunc dodao 21. Vjačeslav Petrov je ubacio 16 poena, Filip Anđušić 15, a dvocifreni su bili još Marko Kljajević i Danilo Brnović sa 13 odnosno 11 poena.

Kod Zlatibora po 19 poena ubacili su Brano Đukanović i Viktor Kovačević. Slovenac Jan Rebec je dodao 16, a Miloš Glišić 13 poena.