Pogledajte povratak lošeg momka NBA lige, duh plejmejkera ušao u Janisa

Loš momak NBA lige, Dža Morent se nakon odrađene suspenzije od 25 utakmica vratio na parket tako što je floterom sa zvukom sirene donio pobjedu Memfisu protiv Nju Orleansa 115:113.

Okrenuli su Grizlisi 19 poena minusa iz prvog poluvremena.

Morent je ubilježio 34 poena, šest skokova i osam asistencija. Pomoć je imao u Džarenu Džeksonu sa 24 poena i osam skokova, Dezmonu Bejnu, koji je upisao 21 poen i Si Džej Mekolumu sa 18.

Kod Pelikansa, Brendon Ingram je imao 34 poena, dok je Jonas Valančijunas upisao 22 poena i 14 skokova.

Golden Stejt je u poslednjoj četvrtini nadoknadio minus 11 u odnosu na Boston Seltikse i pobijedio poslije produžetka sa 132:126.

Grumenje je do trijumfa vodio, ko bi drugi do Stef Kari sa 33 poena. Drugi član Spleš bradersa, Klej Tompson upisao je 24 poena.

Keltima je nedovoljno bilo 30 poena Derika Vajta i 28 Džejlena Brauna.

Još jedan preokret viđen je u Oregonu. Finiks je imao 16 poena prednosti nakon prvih 12 minuta igre, ali je poražen od domaćeg Portlanda 104:109,

Uzalud je bilo Sansima 40 poena Kevina Djurenta i 26 Devina Bukera.

Za pobjednike je Anferni Simons postigao 23, Džerami Grent 22, doskorašnji centar Finiksa, Deandre Ejton 16, a Malkolm Brogdon 14.

Milvoki je vezao petu uzastopnu pobjedu. U Viskonsinu je pao San Antonio 132:119, a sve dileme su riješene do poluvremena.

Demijen Lilard je brojao do 40, Janis Adetokunbo je ostvario tripl-dabl sa 11 poena, 14 skokova i 16 asistencija. Duh plejmejkera je ušao u Grka, koji je ostvario rekord karijere po broju asistencija. Efikasniji od Janisa, pored Lilarda, bio je i Bobi Portis sa 23 poena.