Ponos Izraela nadvisio Manekene

Košarkaši Makabija savladali su Olimpiju iz Milana u Italiji 98:90 (32:25, 20:25, 20:25, 18:23) u zaostalom meču 2. kola Evrolige.

Manekeni su prošle sezone imali velike ambicije, ali su zbog lošeg starta sezone ostali bez plej-ofa. Ljetos su pojačali tim, stigao je Nikola Mirotić, međutim, ponovo ne ide. Ekipa Etoerea Mesine vezala je treći poraz, dok je Ponos Izraela pokazao da se neće predati iako su zbog dobro poznate situacije u zemlji lišeni podrške svojih navijača.

Žuti su bolje otvorili meč, Armani je ipak predvođen Mirotićem već do kraja prve četvrtine stekao solidnu prednost. Gosti su međutim bili bolji u nastavku. Krajem treće četvrtine su preuzeli vođstvo i nisu ga ispuštali do samog kraja.

Šavon Šilds je trojkom na ulasku u pretposlednji minut doveo Olimpiju na minus jedan (84:85), ali su Lorenco Braun sa dvije trojke, te Džejms Veb ukradenom loptom i snažnim zakucavanjem u kontranapadu napravili seriju 8:0 kojom se Makabi odlijepio na nedostižnih 93:84, minut i 39 sekundi do kraja.

Hasiel Rivero sa 21 i Braun, sa poenom manje, predvodili su Makabi do treće pobjede. Dvocifreni učinak u pobjedničkom timu imali su još Bonzi Kolson sa 16, Antonius Klivlend sa 15 i Džoš Nibo sa 14 poena.

Mirotić, koji je nastupio uprkos informacijama italijanskih medija da je povrijedio Ahilovu tetivu i da ga čeka duža pauza, isporučio je 24 poena za domaćine. Podršku je Podgoričanin imao samo u Šildsu, sa 22 i Johanesu Fojtmanu sa 18 poena.