Juniori porazom izgubili prvo mjesto, evo ko ih čeka u četvrtfinalu prvenstva Evrope

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Slovačke (82:78) u posljednjem kolu grupne faze Evropskog šampionata B divizije.

Izabranici Vasa Milovića obezbijedili su četvrtfinale još juče kada su savladali Gruziju, ali su ovim porazom izgubili prvo mjesto u grupi B.

Nakon prve četvrtine Crna Gora je imala +2 (20:18), ali su Slovaci do poluvremena okrenuli rezultat u svoju korist – 43:37.

U samom finišu meča naši momci došli su i do +4 (75:71), ali se Slovačka bolje snašla u samoj završnici i tako nanijela Crnoj Gori prvi poraz na prvenstvu.

Najefikasniji u našem timu bio je Vasilije Todorović sa 17 poena. Dvocifreni su bili još David Mirković sa 14 i Vladimir Sudar sa 13 poena.

Kod Slovačke izdominirao je Robert Hudec sa 23 poena.

Protivnik naše selekcije u četvrtfinalu biće Velika Britanija koja je osvojila prvo mjesto u grupi A.