“Posljednja tri minuta su nas koštala”

Nisu uspjeli košarkaši SC Derbija da u Morači na koljena bace još jednog velikana. Uspjela je Crvena zvezda (91:77) na čisto iskustvo u posljednjoj četvrtini da dođe do pobjede.

Trener Studenata, Dejan Jakara, smatra da je njegov tim, osim posljednjih tri minuta, odigrao dobar meč.

Čestitam ekipi Crvene zvezde zasluženo su pobijedili. Odigrali smo dobar meč, jedino su nas na kraju ova tri minuta koštala, kad nije bilo fokusa i na kraju izgleda kao da je utakmica bila lagana za Zvezdu ali mislim da nije. Treba raditi na detaljima, do pola posljednje četvrtine smo radili što smo zamislili, ali vjerovatno je u uticao umor i iskustvo igranja jakih utakmica, tako da je ovo zaslužena pobjeda Zvezde“, ističe trener SC Derbija.

U narednom kolu ABA lige slijedi “gostovanje” ekipi Budućnosti. Osvrnuo se Jakara i na taj meč.

Budućnost ima vrhunsku ekipu sa ogromnom atletikom. Možda je teže igrati protiv njih nego protiv Zvezde koja igra više na “glavu”, a kod Budućnosti je fizika na višem nivou. Svi se dobro znamo, moji igrači poznaju i trenera Žakelja pa je i to možda šansa da se iznenadi Budućnost“, zaključio je Jakara.