Povremeni bljesak nedovoljan za trijumf

Košarkaši SC Derbija poraženi su u 15. kolu ABA lige na gostovanju u Zadru 79:73. Prije ovog meča ekipe su bile na istom skoru od po sedam pobjeda i poraza, ovim trijumfom hrvatski tim preskočio je Studente i primakao se gornjem dijelu tabele.

Tim Dejana Jakare najbolje je odigrao prvu dionicu gdje su ubacili 21 poen, da bi zatim u drugoj primili isto toliko, i dali svega 12 pa su Zadrani tada stigli do prednosti koju su držali do poluvremena,

U nastavku trgnuli su se Studenti Borna Kapusta i Igor Drobnjak su pokušavali da smanje zaostatak, ali su se nešto pitali i domaći koje je predvodio večeras sjajni Lovro Mazalin.

MVP takmičenja Luka Božić takoše je odigrao sjajnu partiju, a kako se meč bližio kraju Obri Dokins je preuzimao odgovornost, ali jednostavno Podgoričanima je falilo energija, ali i vremena za eventualni preokret.

Najefikasniji na meču bio je Mazalin koji je postigao 23 poena. Kod Studenata istakao se Tomislav Ivišić sa 10, a ujedno i jedini dvocifren u crnogorskom timu.

Naredni meč SC Derbi igra protiv Igokee u Podgorici 14. januara, dok će Zadar dan ranije na gostovanje Mornaru u Baru.