ABA LIGA / ČETVRTFINALE PLEJ-OFA

“Pristup iz prvog meča donosi kraj serije i polufinale”

Vjerovatno mnogo lakše nego što su neki očekivali košarkaši Budućnost Volija riješili su Zadar na svom terenu i poveli 1:0 u četvrtfinalnoj seriji. Na krilima te pobjede, Plavi žele da sve završe već sjutra veče (19h) i tako postanu prvi učesnici polufinala doigravanja.

Svima je jasno da u dvorani koja nosi ime po legendi Krešimiru Ćosiću crnogorskog šampiona očekuje znatno teži posao. Uspjela je ekipa Andreja Žakelja u prvom duelu da potpuno neutrališe najboljeg igrača Zadra i MVP-ja Luku Božića koji je postigao samo dva poena za skoro 34 minuta na parketu.

Budućnost je bila posebno inspirisana u drugom poluvremenu prvog meča i na kraju je stigla do i više nego ubjedljive pobjede, pete vezane protiv Zadrana.

Treba da ponovimo pristup, pogotovo iz drugog poluvremena kada smo se držali dogovora, igrali brže i agresivnije. U drugu utakmicu ulazimo sa istim razmišljanjem“, jasno je poručio Žakelj uoči utakmice na hrvatskoj obali.

Zadar je ove sezone igrao sjajno, pogotovo je to bio slučaj na domaćem terenu, a nakon nešto slabije utakmice u Podgorici očekuje se reakcija pred punim tribinama.

Sigurno će ovo biti sasvim drugačija utakmica. Igraju pred svojoj publikom, sigurno će biti puna dvorana, biće motivisani. Mi se svakako spremamo za sve to. Sa pravim pristupom i taktičkim detaljima koje smo promijenili i dodali u odnosu na prvu utakmice, želimo da privedemo seriju kraju“, poentirao je Andrej Žakelj.