“Pritisak Litvanaca nas je poremetio”

Marko Simonović. Foto: FIBA

Partija Marka Simonovića je istinski lakmus papir igre Crne Gore u derbiju grupe C sa Litvanijom (71:91). Odlično je mladi centar otvorio utakmicu, igrao sjajno na oba kraja parketa, u napadu raznovrsno, sa dvije trojke raširio odbranu ekipe iz zemlje košarke. Međutim, nije nastavio u istom ritmu, mada nije ni dobio potrebne minute.

Na pravi način smo otvorili utakmicu, ispoštovali smo sve što smo se dogovorili u svlačionici, pogodili smo neke šuteve, imali prednost nakon prve četvrtine. U drugoj četvrtini smo pali, pritisak Litvanije, koja je kvalitetna i agresivna ekipa nas je poremetio. Čestitam im na trijumfu. Mi smo sigurno mogli da odigramo bolje u nekim segmentima, promašili smo i neke bitne šuteve. Moramo se fokusirati na dvije utakmice u glavnoj rundi i da uradimo sve da šampionat završimo na najbolji mogući način“, rekao je Simonović.

Crnogorci će u glavnoj rundi igrati sa Sjedinjenim Američkim Državama i pobjednikom duela između Grčke i Novog Zelanda, koji je na programu sjutra (srijeda) od 14.40.

Imamo dva dana da se odmorimo i pripremimo za sledeću utakmicu, vijedjećemo ko će nam biti protivnici. Učinićemo sve da se maksimalno spremimo i da odigramo na najboli mogući način“, rekao je Simonović.

Novi centar Crvene zvezde je meč sa Litvanijom okončao sa 13 poena.