Real izjednačio, odluka pada u Madridu

Košarkaši Reala savladali su Partizan (85:78) u četvrtom meču plej-of serije Evrolige i izjednačili rezultat u pobjedama na 2-2. Odlučujući peti meč na programu je u srijedu od 21 čas u Madridu. Pitanje je kolika će to prednost biti za izabranike Ćus Matea, pošto su u sva četiri prethodna duela slavile gostujuće ekipe.

Da li zbog tragedije koja je juče zadesila Beograd i letargične situacije u cijeloj Srbiji i u dvorani na startu meča, crno-bijeli nisu ušli u meč kako su navikli svoje navijače. “Kralj” je od starta diktirao ritam na parketu Arene. Košarkaši kraljevskog tima su pogađali iz svih pozicija, pogotovo Adam Hanga. Mađar je postigao 11 poena u prvoj četvrtini.

Probudili su se domaći u nastavku, a dozu energije donio je Joanis Papateru sa dvije teško pogođene trojke. Uspjeli su da se konsoliduju izabranici Željka Obradovića, da naprave seriju 11:2, i da u 16. minutu priđu na dva poena zaostatka. Na minut do kraja eksplozija igrača Partizana, nakon izgubljene lopte Edija Tavaresa, Anđušić je u kontri alej-apom našao Ledeja koji je zakucao za 39:40. Pogodio je poslije Ledeja i Danilo Anđušić trojku za prvo izjednačenje na meču, ipak na poluvremenu rezultat je bio 45:42 za Madriđane.

U dosta tvrdom drugom poluvremenu, Partizan je sa šest vezanih poena (Lesor četri, Anđušić dva) uspio da dođe do prve prednosti na meču (51:49), sredinom treće četvrtine. Pokušao je “parni valjak” na krilima navijača da drži prednost, ipak promašivali su domaći a sa druge strane su gosti pogađali spolja pa je pred poslednju četvrtinu Real imao šest poena prednosti (61:55).

Ujednačen ritam u poslednjih deset minuta, držali su “blankosi” prednost, pogađao je Gabrijel Dek bitne poene. Na manje od dva minuta do kraja odlična sekvenca Jam Madara koji je postigao dva poena za pet sekundi i doveo Partizan na koš zaostatka. Ipak tri defanzivna skoka nije mogao da uhvati Partizan a “2+1” je pogodio Tavares, na kraju pobjeda Reala i selidba serije u “Wiznik arenu”.

Najefikasniji u Partizanu bio je Zek Ledej sa 25 poena. Dvocifreni su bili još Papateru sa 19 i Lesor sa 11.

Kod Madriđana po 15 poena su postigli Adam Hanga i Tavares dok su Dek i Musa dodali po 14.