Rutinski sa Zadrom

Rutinski su košarkaši Budućnosti savladali Zadar u četvrtfinalu ABA Superkupa rezultatom 70:58 (15:14, 18:13,17:13, 20:18) i sjutra (utorak) od 21 sat će se boriti za finale sa pobjednikom duela SC Derbi – FMP.

Plavi su vodili cijelim tokom meča. Bilo je dosta oscijalacija, što je normalno za uvodni dio sezone.

Nisu izabranici Petra Mijovića u prvom poluvremenu uspijevali da se odlijepe na prednost veću od sedam poena, razlike, a kada je u trećem minutu trećeg perioda Ramljak pogodio oba bacanja Dalmatinci su prvi put izjednačili (36:36).

Kao da je to probudilo crnogorske šampione. Zaigrali su mnogo bolje u oba pravca i serijom 14:2 prvi put stekli dvocifrenu prednost (50:38) u 27. minutu.

Najvećih plus 14 domaći su imali nakon pogotka Mekinli Rajta, minut i po prije kraja (59:45).

Upravo je Rajt sa 11 poena bio najefikasniji u pobjedničkom taboru, Kolbi Ros i Andrija Grbović su ubacili po 10 poena.

Dario Drežnjak sa 14, Marko Ramljak sa 12 i Lovre Mazalin sa 11 poena bili su dvocifreni kod Dalmatinaca.