Samo Podgoričani slavili u gostima

Slaj najefikasniji u Igalu (Foto: ABA 2 liga)

Košarkaši Podgorice savladali su u Igalu ekipu Primorja 94:79 u poslednjem meču prvog kola Prve A crnogorske lige. Bila je to ujedno jedina pobjeda gostiju na startu dugo iščekivane sezone.

ABA 2 ligaš je domaćinima dozvolio samo startno vođstvo (2:0), dok je u ostatku meča držao sve konce igre u svojim rukama. Prednost izabranika Dragana Radovića je u dva navrata, tokom druge i na startu treće četvrtine išla do maksimalnih plus 19. Do kraja treće četvrtine se Primorje dva puta spuštalo na minus šest (59:65 i 61:67), ali je do kraja meča prednost gostiju konstantno bila dvocifrena.

Ekipu iz glavnog grada je do pobjede predvodio Brendona Slaj sa 12 poena. Dobru podršku je imao u Danilu Brnoviću sa 18, Demarku Mileru sa 12, Dajlenu Kuncu sa 11 i Marku Kljajeviću sa 10 poena.

Trojica košarkaša u domaćem sastavu imala su dvocifren broj poena. Veselin Kovačević je postigao 17, Aleksandar Bulatović 16 i Dejan Bjelić 13 poena.

Ostali mečevi odigrani su tokom vikenda.

Lovćen je u poslednjoj četvrtini, koju je riješio u svoju korist rezultatom 23:14 definitivno slomio otpor Milenijum Zabjela (92:72).

Cetinjane je do trijumfa vodio Andreja Stevanović, sa 18 poena. Poen manje je postigao Alija Islamović, dok je 15 upisao Kremer Kelbi. Kod Podgoričana 22 poena Petra Ivanovića, 21 Miljana Marinovića.

Kotor je bio ubjedljiv protiv Pljevalja (103:73), uz fenomenalnu partiju Krsta Šućura, sa 31 poenom, te Ronalda Eloiza, koji je upisao samo dva poena manje. Janko Jelovac sa 20 i Marfi Montavijus sa 17 poena istakli su se u poraženom timu.

Dileme nije bilo u Nikšiću, gdje je Sutjeska je bila bolja od Ibra rezultatom 97:70.

ABA 2 ligaš je već na poluvremenu imao 22 poena viška. Marko Lukić sa 21 poenom i Radosav Spasojević sa 16 poena, bili su najefikasniji u domaćem timu. Dvocifreni su bili još Andrej Vulević sa 12, Dakuan Brejsi i Miloš Vujović sa po 10 poena. U redovima Rožajaca najefikasniji su bili Ivan Pendić i Leon Marcikić sa po 16, te Milan Marković sa 15 poena.

Teodo je pobijedio Danilovgrad sa 95:84.

Gosti su uspjeli da se vrate sa minus 15 na pet poena zaostatka, ali su Tivćani iskontrolisali dešavanja na parketu do kraja meča. Odličan je u Teodu bio Uroš Ilić, Bogdan Rutešić i Petar Kusovac, sa 25, 22 i 21. poenom. Na drugoj strani iskusni Alekse Popović je ubacio 29, a Vasilije Jovović 26 poena.

Domaći teren je odbranilo i Jedinstvo u meču sa Dečićem (83:76).

Bjelopoljci su predvođeni Emanom Sertovićem (22 poena) u drugom poluvremenu dodali gas i stigli do pobjede. U redovima domaćih Edin Huremović i Nikola Rakočević su postigli po 16 poena. Najefikasniji akter meča bio je Bogdan Cebalović iz Dečića sa dabl-dabl učinkom (32 poena i 10 skokova). Iskusni Marko Koljević je postigao 13 poena.