Šaras upalio Fener, prvi poraz Barse u Blaugrani, Valensija se ne šali

Četiri vezana poraza koštala su posla Dimitrisa Itudisa, njegov naslednik Šarunas Jasikevičijus pobjedom je debitovao na klupi Fenerbahčea. Fener je zadržao perfektan učinak u Ulker areni u Evroligi (svih šest pobjeda) trijumom nad Monakom (86:74).

Ključnu prednost turski tim je ostvario u trećem periodu, kada su Kneževi postigli samo 12 poena. Istina, nije tim Saše Obradovića odustajao, ali im je defnitivno presudio Sertač Šanli, trojkom na minut i po prije kraja za 82:70.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Najdžel Hejs-Dejvis sa 24 poena. Dobru podršku pružali su mu Skoti Vilbekin sa 13 i Marko Gudurić sa 10 poena.

Na drugoj strani Majk Džejms je ubacio 24 poena. Dvocifen je bio još samo Eli Okobo sa 14.

Valensija se ne šali. Narandžasti su na vrućem gostovanju u Pireju došli do treće vezane pobjede – 63:56.

Olimpijakos je samo u drugom dijelu prve četvrtine uspijevao da bude ispred gostiju koji su nakon toga preuzeli konce utakmice u svoje ruke. Ekipa Jorgosa Barcokasa je na 14 sekundi do kraja trojkom Kostasa Papanikolaua prišla na 56:60. Aleks Mumbru nije rizikovao, zatražio je tajm-aut, nakon kojeg su njegovi izabranici čuvali loptu, da bi Damijen Inglis trojkom u poslednjoj sekundi stavio tačku na meč u kojem su carovale odbrane.

Stefan Jović i Kris Džons sa po 12, te Inglis sa 10 poena bili su najefikasniji u pobjedničkom timu.

Kod domaćih je Tomas Vokap postigao 13, a Papanikolau 11 poena.

Iznenađenje je viđeno i u poslednjem meču 14. runde. Nikola Mirotić i Maudo Lo će neko vrijeme odsustvovati sa parketa, ali se niotkuda pojavio Devon Hol i sa 21. poenom predvodio Olimpiju Milano do pobjede nad Barselonom u gostima 90:86.

Izabranici Etorea Mesine su vodili cijelim tokom meča i tako prekinuli niz od tri poraza.

Šavon Šilds je ubacio 19, iskusni Nikolo Meli 16, a Dijego Flakadori 15 poena za Manekene.

U ekipi Barselone, koja je pretrpjela prvi poraz u svojoj Blaugrani, najefikasniji je bio Nikola Kalinić sa 17 poena. Nikolas Laprovitola je postigao poena manje, Jan Veseli je isporučio 14, a Vili Ernangomez 10 poena.