SC Derbi pao u Čačku poslije više od dva sata borbe

Košarkaši SC Derbija poraženi su u sedmoj rundi regionalne ABA lige od Borca u Čačku, 87:76.

Momci Andreja Žakelja bolje su startovali. Brzo su se odvojili, a potom uz pomoć ofanzivnog skoka i šuta koji ih je služio već tokom prve dionice otišli na +10 (24:14). Međutim, domaćin je od tog momenta zaigrao mnogo bolje i serijom 9:3 do kraja prve četvrtine zaostatak smanjio na samo četiri poena (27:23).

Drugu četvrtinu obilježilo je dosta nervoze kako na parketu tako i na tribinama. Sve se “zakuvalo” poslije isključenja Danila Tasića, nekadašnjeg igrača SC Derbija. Srpski košarkaš je prvo napravio nesportski faul, a potom je dobio tehničku. Borac je uspio da preokrene situaciju i dođe do prednosti. Uglavnom su se timovi smjenjivali u vođstvo, a poslije 20 minuta igre bilo je 47:46 za crnogorskog predstavnika.

Nervoza se nastavila i u trećoj četvrtini u kojoj su se domaći mnogo bolje snašli. SC Derbi je izgubio ovaj period meča čak 21:9 uz 12 izgubljenih lopti. Ispostaviće se da je ova dionica i presudila pitanje pobjednika u utakmici koja je trajala preko dva sata.

U posljednjoj dionici Borac je rutinski priveo meč kraju i došao do trećeg trijumfa u sezoni. Sa druge strane SC Derbi je pretrpio treći poraz.

Kod Studenata najefikasniji su bili Mateo Drežnjak i Kenan Kamenjaš sa 16 poena, dok je bosanskohercegovački centar uhvatio čak 20 skokova. Dvocifren je bio i Obri Dokins sa 15 koševa.

U pobjedničkom timu Ronaldo Segu sa 17 poena predvodio je listu najefikasnijih. Poen manje zabilježio je Birts, dok su po 15 poena upisali Aleksa Uskoković i Bojan Tomašević.