Selektor je ponosan: Mala Crna Gora igrala je srcem

Kada imate 650.000 stanovnika, niko ne očekuje da ste sportska velesila, štaviše svaki podvig, pa i najmanji, smatra se uspjehom. Crna Gora taj stereotip polako razbija, a naši košarkaši su trenutno najbolji ambasadori države u svijetu.

Amerika je savladala Crnu Goru 79:71, ali više razloga za zadovoljstvo imaju Crveni, što govori i “krivac” za ovakvo izdanje naše reprezentacije, selektor Boško Radović.

Čestitke SAD na pobjedi, ali i mojim momcima koji su odigralu sjajnu utakmicu. Šta da kažem – mala zemlja od 650.000 ljuda odigrala je jednu od najboljih utakmica, igrala je srcem protiv SAD. Na kraju je presudio individualni kvalitet Amerikanaca, mislim da je ključ bio u tih posljednjih pet minuta. Odigrali smo dobro posljednju četvrtinu. Greška Nikole Vučevića nakon naše dobre odbrane,a u sljedećem napadu smo imali težak šut. Ne bih mijenjao ništa, osim što bih možda dao koji minut više Marku Simonoviću.”

Na pitanje da li je teže bilo protiv SAD ili Litvanije selektor je imao jasan odgovor.

Protiv SAD. Od Litvanije smo poraženi 20 razlike jer smo promašili sve.”