KOŠARKA

CRNA GORA – BAHAMI 93:80 Simonović i Vučević povukli ka velikom preokretu

Košarkaši Crne Gore oporavili su se od jučerašnjeg velikog debakla protiv Grčke i u drugoj utakmici na Akropolis kupu savladali Bahame – 93:80.

Nisu momci Boška Radovića baš najbolje krenuli u meč – ponovo. Istini za volju, nisu dozvolili Bahamima da se odlijepe odmah kao što su to uradili Grci. Međutim, poslije 10 minuta igre bilo je 19:16.

Nije išlo kako treba ni u drugoj četvrtini, a na tri minuta do poluvremena Bahami su trojkom Badija Hilda otišli na visokih 40:27. Do velikog odmora Nikola Vučević i drugovi uspjeli su da smanje zaostatak na 43:35.

Kao da je potpuno druga ekipa Crne Gore izašla u drugi dio igre. Treća četvrtina pripala je našem timu i to rezultatom 29:15. Fantastičnom 18:3 tim Boška Radovića poveo je sa sedam razlike (53:46). Poslije 30 minuta košarke bilo je 64:58.

Tokom posljednjeg perioda Crna Gora je u nekoliko navrata išla i na dvocifrenu prednost koja je na šest minuta do kraja meča bila i +12 (77:65). U samom finišu naš tim je potpuno iskontrolisao utakmicu i upisao jednu jako važnu pobjedu prije svega za samopouzdanje prije početka kvalifikacija za Olimpijske igre i turnira u Rigi.

Poenterski kod Crvenih je potpuno izdominirao Marko Simonović sa 20 poena. Naravno, na visina zadatka bio je i Vučević sa novim dabl-dabl učinkom – po 15 poena i skokova. Dvocifrena su bila još tri crnogorska igrača – Kendrik Peri (15 poena, 11 asistencija), Luka Bogavac (13 poena) i Emir Hadžibegović (10 poena).

Kod Bahama istakao se Franko Miler Džunior sa 20 poena. Kao dvocifreni pratili su ga Ej-Džej Stor (15 poena) Vi-Džej Edžkomb Džunior i Diandre Ejton sa po 11 poena.