KVALIFIKACIJE ZA OLIMPIJSKE IGRE

Španci odbili sve nalete NBA Bahama

Košarkaški Španije idu na Olimpijske igre. Crvena furija osvojila je kvalifikacioni turnir koji se igrao u Valensiji pobjedom nad Bahamima u finalu, 90:80.

Prva dionica bila je napeta. Timovi su se smijenjivali u vođstvu, ali je poslije prvog perioda igre bilo 17:17.

Dobro su košarkaši Bahama otvorili i drugu četvrinu, ali su Španci kako se poluvrijeme bližilo dodavali gas. Na 30 sekundi do kraja prvog poluvremena bilo je +11 za domaći tim koji je u tom momentu imao i prvi put dvocifrenu prednost (42:31). U posljednjem napadu u prvih 20 minuta Bahami su uspjeli da spuste zaostatak na jednocifren – 42:34.

U trećoj dionici Španija se odvojila i razlika je konstantno varirala od +7 do, u jednom momentu, +14. Bahami se nisu predali, ali istini za volju nisu uspjeli ni da priprijete do kraja meča ozbiljnije. Najbliže što su prišli u drugom poluvremenu jeste na -6 na 1:44 do kraja meča.

Domaći su ipak uspjeli da iskontrolišu stvari na parketu i čekiraju svoju kartu za Olimpijske igre.

Španija je tako treći tim koji je kroz kvalifikacije izborio plasman na Igre, a prije njih to su učinili Brazil i Grčka.

Posljednje finale odigraće Portoriko i Litvanija u meču koji je zakazan za ponoć po našem vremenu.

Španiju je do pobjede vodio sjajni Lorenco Braun sa 18 poena. Vili Ernangomez je dodao 14, Santi Aldama 12, a Usman Garuba 10 poena.

Sa druge strane, kod Bahama istakli su se NBA igrači. Badi Hild je bio najefikasniji sa 19 poena, ali je najbolji bio Diandre Ejton koji je meč završio sa 17 poena i 14 skokova. Dvocifreni su bili još Erik Gordon (15 poena), Valdez Edžkomb Džunior (12 poena) i Trevis Manings (10 poena).