I A MCKL / 19. KOLO

Stotka Podgorice, Kotorani osvojili Bijelo Polje trojkom u posljednjoj sekundi

Večeras je kompletirano 19. kolo I A MCKL.

Košarkaši Podgorice savladali su ekipu Danilovgrada u gostima 52:100. Podgorica je od starta dominirala, postigla čak 31 poen u prvoj četvrtini, pa je bilo jasno da je čeka rutina na putu do trijumfa, koji je od izuzetnog značaja za tim Dragana Radovića, kako bi ostao na drugoj poziciji, koja vodi u ABA 2 ligu.

Već nakon pet minuta igre Podgorica je vodila 20:3, pa je bilo jasno da će ovo biti lakši trening. Podgorica je u trećoj dionici rivala zaustavila na samo devet poena, pa je nakon trojke Danila Ivanovića u 30. minutu stigla do vođstva 81:37, a upravo Ivanović 39 sekundi prije kraja postigao je 100. poen za svoj tim.

U timu Podgorice svi koji su dobili šansu upisali su se u strijelce, a meč je obilježio pomenuti Ivanović – 22 poena (bacanja 3-1, za dva 6-6, trojke 4-3), uz 6 asistencija. Danilo Brnović postigao je 16, uz 6 skokova, a 16 je dodao i Danilo Lacmanović uz 8 skokova, dok je dvocifren bio i Dejlen Kunc (12)

Kod Danilovgrada, bolji od ostalih, bili su Vasilije Jovović sa 20, Sidiki Kone sa devet i Đorđije Grgurević sa osam poena.

Pobjedu u gostima ostvarila je ekipa Primorja. Novljani su kao gosti uspjeli da slave protiv Lovćena – 73:69. Na 60 sekundi prije kraja, na semaforu je pisalo 69:69. Lovćen do kraja meča nije uspio da postigne poene, pa su Novljani stigli do brejka.

Prevagu na tasu Primorja, donijeli su Slobodan Miljanić sa 26, Miloš Nikolić sa 14, Dragan Bjelić i Dragoje Đoković sa po osam poena. Kod Lovćena, Bogdan Bogdanović i Danijel Hornkejbl su postigli po 16, Andreja Stevanović 13 poena.

Kotor je kao gost slavio protiv Jedinstva iz Bijelog Polja sa 88:86. Do brejka u Bijelom Polju Kotorani su došli trojkom Ivana Jovanovića u posljednjoj sekundi. Kod gostiju je Krsto Bjelica ubacio 18, Srđan Subotić i Jovanović po 17, dok je najefikasniji u timu Jedinstva bio Nenad Vuković sa 26.

Ibar je nastavio pobjednički niz – Rožajci su na svom terenu savladali Milenijum 92:75. U domaćem timu istakli su se Balša Mirotić 29 poena, 8 skokova, Miloš Popović pored 23 poena, imao je 11 skokova i 5 asistencija, dok je Armin Kalić dodao 12, a ostvario je i 7 skokova. U gostujućem timu Aleksa Vujadinović i Stefan Vlahović postigli su po 19.

U posljednjem meču 19 .kola, Teodo je večeras u Tivtu savladao Pljevlja – 103:84. U domaćem timu Tarik Kul je postigao 22, Filip Bakić 16, Uroš Ilić 15, Bogdan Rutešić 14, a dvocifren je bio još Aleksandar Kartalović – 10.

Kod gostiju Darius Meknil ubacio je 26, dok je Vladimir Lacmanović postigao 20. Na otvaranju ove runde, SC Derbi savladao je Dečić – 101:69.