CIBONA - SC DERBI 94:82

Studenti bez odgovora na raspoložene Cibose

Košarkaši SC Derbija poraženi su u 21. kolu ABA lige na gostovanju Cibonu u Zagrebu – 94:82.

Meč je počeo jako “tvrdo”. Ni jedan ni drugi tim nisu uspijevali da u uvodnim minutima pronađu svoj napadački ritam. U drugom dijelu prve dionice i Cibosi i Studenti počeli su da igraju svoju karakterističnu, napadačku, košarku. Poslije prvih 10 minuta bilo je 25:20 u korist domaćina što je bila ujedno i najveća prednost koju su do tada ostvarili.

Tokom drugog perioda u prednosti je konstatno bila Cibona. Na pet i po minuta do kraja prvog poluvremena hrvatski predstavnik je otišao na šest poena prednosti (37:31). Brzom serijom 5:0 podgorički sastav vratio se na samo poen zaostatka. Na polovini utakmice Cibona je vodila sa 49:46.

Preslikanu situaciju iz prvog imali smo i na startu drugog poluvremena. Studenti su konstantno bili u igri, ali Cibona je bježala. Na četiri i po minuta do kraja treće dionice Dejan Jakara bio je prinuđen da zatraži minut odmora s obzirom da su Cibosi pobjegli na 62:55. Ipak, u tim momentima niko nije mogao da zaustavi Krešimira Radovčića koji je svojim trojkama nosio Cibonu do prve dvocifrene prednosti (71:61) na dva minuta do kraja treće dionice. U završnih 10 minuta Studenti su ušli sa zaostatkom od osam poena – 73:65.

Ništa nije išlo kako treba ni na startu posljednje dionice pa su mini serijom 4:0 izabranici Dina Repeše otišli na veliki 12 poena prednosti, 77:65. Prinuđen da traži još jedan tajmaut bio je Jakara. Minut odmora ovoga puta dao je rezultat. Brzih pet poena SC Derbija kojima su ponovo prišli na jednocifren zaostatak, 77:70. Najbliže što su do kraja Studenti prišli bilo je na šest poena zaostatka poslije trojke Zorana Vučeljića na tri i po minuta do kraja. Nije to previše uzdrmalo Vukove koji su se brzo vratili na dvocifrenu prednost.

Možda i posljednju priliku za povratak u meč SC Derbi je imao na malo manje od dva minuta do kraja kada je sam na šutu za tri bio Emir Hadžibegović, međutim crnogorski košarkaš nije pogodio.

Na kraju i ubjedljiva pobjeda Cibone – 94:82.

Najefikasniji kod SC Derbija bio je Igor Drobnjak sa 14 poena. Dvocifreni su bili još Vasilije Baćović (12 poena) i Obri Doukins (11 poena).

Koliko su domaćini bili raspoloženi dovoljno govori činjenica da su imali čak pet dvocifrenih igrača. Izdvojio se Krešimir Radovčić sa 20, dok je Matej Bošnjak ubacio poen manje. Jakov Mustapić je meč završio sa 17, Filip Bundović sa 15, a Aleksandar Aranitović sa 11 poena.