Studenti mučili Zmajeve, ali na kraju kapitulirali

Preprelić i Drobnjak, FOTO: ABA liga

Pobjeda Cedevite Olimpije nad SC Derby-em rezultatom 102:93 (27:18, 24:21, 21:24, 30:30) na prvi pogled reklo bi se da je rutinska, ali mnogo drame i uzbuđenja viđeno je u Ljubljani gdje je domaćin uspio da slomi hrabar otpor podgoričkog tima u 5. kolu ABA lige.

Zmajevi su već u prvom poluvremenu išli do +10, a mnogi su u dvorani Stožice pomislili da je utakmica završena i finišu drugog kvartala kada je domaćin stigao i do maksimalne prednosti na utakmici, bilo je 51:33.

Međutim, talentovana četa Andreja Žakelja počela je da se budi i topi veliku prednost rivala, prišli su Studenti na 62:59, a sredinom posljednje četvrtine preokrenuli su i jedini put poveli na meču: 76:78.

<<< Plavima drama za pet od pet

Presudilo je nagomilano iskustvo i kvalitet prekaljenih slovenačkih reprezentativaca kao što su Klemen Prepelič (23 poena) i Jaka Blažič (21 poen). Oba tima su fantastično izvodila slobodna bacanja, pogotovo Cedevita Olimpija 34/35, a SC Derby 16/18.

Kod crnogorskog predstavnika poneterski su se istakli Mateo Drežnjak i Obri Dokins – po 18 poena. Poslije pet rundi regionalne lige oba tima imaju skor 3-2.