SC DERBI - PARTIZAN 78:84

Studenti nisu riješili Iks faktor Koprivicu

Košarkaši SC Derbija su pružili hrabru partiju, ali su poraženi od Partizana u 24. kolu ABA lige rezultatom 78:84.

Studenti su prikazali borbenu igru, lijepu i lepršavu košarku tokom 33. minuta,  dokazali da se i pored teškog rasporeda neće tako lako odreći učešća u plej-ofu.

Crno-bijeli su se u “Morači” osjećali kao kod kuće, dočekani su ovacijama, posebno šef stručnog štaba Željko Obradović, koji nije mogao da računa na Aleksu Avramovića I Zeka Ledeja, ali je imao takozvani Iks faktor, Balšu Koprivicu.

Odlično su domaći igrali u prvom poluvremenu. Poslije poena Danila Anđušića i Bruna Kabokla za 0:5, domaći su pronašli svoju igru i poenima Emira Hadžibegovića preokrenuli u 3. minutu na 10:9.

Lepršavo su igrali Studenti, Obri Doukins zakucavanjem i Vasilije Baćović zaključili 8:0 za 22:14 u  7. minutu.

Na startu druge četvrtine Luka Bogavac je pogodio za plus devet (29:20).

Kada je Baćović donio 33:24 došlo je do pada u igri izabranika Dejana Jakare, što je Partizan iskoristio da za četiri minuta veže 10 poena i izjednači na 33:33.

Grešku za greškom su u tom periodu pravili Podgoričani. Nakon koševa Pi-Džej Doužera i Kabokla, dozvolili su Džejmsu Naneliju tri slobodna bacanja, zatim i Mateušu Ponitki lagano zakucavanje poslije osvojene lopte.

Studnenti su imali prednost od tri poena na poluvremenu, ali su treću četvrtinu otvorili Naneli i Balša Koprivica za preokret (41:42).

Nakon poena Dokinsa za 44:42, razgoropadio se Koprivica i odveo Partizan na 49:44.

Beograđani su prvi put prednost veću od šest poena imali nakon što je Naneli otvorio poslednji kvartal (65:58).

Bili su domaći na jednom posjedu razlike (65:67), sedam minuta i 79 sekundi do kraja, nakon čega je Partizan serijom 15:4 riješio pitanje pobjednika – 82:69.

Jedini dvocifreni u SC Debriju bio je Dokins sa 21 poenom.

U pobjedničkom timu Koprivica je isporučio 20, Naneli 17, Panter 16 poena.

Studenti će u narednom kolu gostovati Crvenoj zvezdi, dok će Partizan opet u Podgoricu, na megdan Budućnosti za drugo mjesto pred plej-of ABA lige. Plavi će biti rival i SC Derbiju, u poslednjoj rundi.