Studenti otvorili ABA ligu i nastavili niz pobjeda

Na premijernom meču ABA lige za sezonu 2023/204, SC Derbi je savladao Split 76:72, i nastavio dobre partije nakon pobjede nad Partizanom u finalu Superkupa regionalnog takmičenja.

Iako je domaćin vodio tokom prvog poluvremena, ekipa Andreja Žakelja je serijom 8:0 uspjela da stigne do plus tri i i bude konkurentna u nastavku.

Smjenjivali su se igrači Splita i SC Derbija u vođstvu tokom treće četvrtine, da bi osvajači Superkupa u poslednjoj četvrtini prelomili u svoju korist.

Proradio je šut spolja, odlične role Nikole Pavlićevića i mlađanog Davida Mirkovića išle su u prilog crnogorskom predstavniku, koji je u jednom trenutku imao i plus osam.

U finišu meča Splićani su pokušali rezultatski da se vrate, Studenti su im to i dozvoljavali, ali očigledno je da domaći nisu imali snage da uvedu meč u nešto neizvjesniju završnicu.

Igor Drobnjak je bio najefikasniji u redovima podgoričke ekipe sa 15 poena, dok je Obri Dokins upisao 13.