Studenti stali u finišu – Partizan preživio “Moraču”

Košarkaši Partizana savladali su SC Derby rezultatom 81:79 i tako izjednačili na 1:1 u četvrtfinalnoj seriji ABA lige.

Košarkaši SC Derby-a bolje su otvorili meč. Na krilima odličnog Flečera Megija otišli su na +5 (14:9) nakon pet i po minuta igre.

Crno-bijeli” su uspjeli da se vrate u igru, međutim, konstantno su bili u minimalnom zaostatku. Poslije prvih 10 minuta igre domaćin je vodio sa 21:19.

Poslije dva minuta igre u drugoj dionici SC Derby je stigao do prvih poena i poveo sa četiri poena prednosti, a trener gostiju Željko Obradović reagovao je tajmautom.

Odmah je pokazala reakciju njegova ekipa i preko Egzuma koji je pogodio 2+1 vratili priključak. Andrej Žakelj potom je uzvratio minutom odmora.

Na nešto manje od šest minuta do poluvremena SC Derby došao je i do najvećeg vođstva u prvom dijelu igre – 31:25.

Obradović je ponovo morao da traži tajmaut, a Partizan je nakon toga napravio seriju 7:1 kojom je prvi put izjednačio na tri minuta do kraja prvog poluvremena.

Nakon 20 minuta igre bio je egal – 40:40.

Studenti su sjajno otvorili drugo poluvrijeme – serijom 7:0, a Obradović je reagovao tajmautom.

Uspjeli su “crno-bijeli” da se vrate u egal (50:50) već do sredine treće dionice.

Nakon tri četvrtine SC Derby je imao prednost – 63:60.

Partizan je bolje otvorio poslednji period i prvi put na meču poveo – 64:63, a Andrej Žakelj je bio prinuđen da zatraži tajmaut.

Tokom cijele poslednje četvrtine bila je rezultatska klackalica, a u neizvjesnoj završnici bolje su se snašli košarkaši Partizana i došli do pobjede – 81:79.

Treći, odlučujući, meč igra se u ponedeljak, 22. maja.

Kod Studenata najefikasniji je bio Flečer Megi sa 15 poena. Dvocifreni su bili još Zvonimir Ivišić sa 12 i Nikola Pavlićević sa 11 poena.

Kod pobjednika vrijedni pomena samo Dante Egzum sa 24 i meč viner Džejms Naneli sa poenom manje.