Studenti su glavni u Podgorici, utakmica karijere Mirkovića, zvižduci u Morači

Nije mnogo bitno SC Derbiju da li u Morači igra kao gost ili domaćin. Potvrdili su to večeras još jednom velikom pobjedom. Studenti su nadigrali ekipu Budućnosti na “gostovanju”, 94:82 i tako pokazali ko je “glavni” u Podgorici.

Nakon otvaranja utakmice koji je uglavnom bio u egalu, Budućnost je uspjela da se prva odlijepi. Serijom 9:0 otišli su šampioni Crne Gore na 16:10. Međutim, nije to previše uzdrmalo SC Derbi koji se brzo vratio u igru, a potom i trojkom Igora Drobnjaka u posljednjoj sekundi prve četvrtine preuzeo vođstvo – 25:24.

Tokom drugog perioda igre prednost je gotovo stalno bila na strani momaka Dejana Jakare, ali je serijom 8:2 u finišu prvog poluvremena Budućnost došla do vođstva nakon 20 minuta igre – 49:47.

Gotovo identična priča dogodila se u trećoj dionici, ali je ovoga puta SC Derbi završio četvrtinu sa vođstvom (65:64).

I onda posljednja četvrtina u kojoj su se Studenti razgoropadili. Na krilima Kenana Kamenjaša i Davida Mirkovića otišli su na dvocifrenu prednost, a najveća je bila +15 (92:77) poslije trojke Borne Kapuste.

Očajnički je Andrej Žakelj pokušavao da razbudi svoje igrače tajmautovima, ali potpuno bezuspješno. Na kraju u SC Morača čuli su se zvižduci upućeni igračima Budućnosti, dok su košarkaši SC Derbija dobili aplauze.

Takođe, par navijača je poslije meča pokušalo da uđe na teren izrevoltirano lošom partijom košarkaša Budućnosti. Neki od njih su uspjeli čak da uđu u svlačionicu Plavih, ali sve se na kraju završilo bez posljedica.

Partiju sezone odigrao je Kenan Kamenjaš koji je ubacio 26 poena uz 10 skokova, dok je partiju dosadašnje karijere imao mladi David Mirković koji je bio na ivici dabl-dabla, 17 poena i devet skokova. Dvocifreni su bili još Igor Drobnjak (13 poena) te Borna Kapusta i Mateo Drežnjak sa po 10 koševa.

Kod Budućnosti istakao se Andrija Slavković sa 20 poena, dabl-dabl je upisao Džakori Vilijams sa 12 poena i 10 skokova dok su dvocifren učinak imali još Mekinli Rajt i Jogi Ferel koji su takođe upisali 12 poena.