ABA LIGA/ PLEJ-OF

Studenti u kandžama Zvezde

Teodosić raspoložen protiv SC Derby-a, Foto: ABA liga

“Očekujemo znatno agresivniju Crvenu zvezdu u drugoj utakmici”, rekao je trener SC Derby-a Dejan Jakara i nije pogriješio.

Nakon što su Studenti u prvoj utakmici četvrtfinala ABA lige igrali vrhunski meč protiv lidera ligaškog dijela u Beogradu, vodili 18 razlike i tek u samom finišu posustali i izgubili utakmicu (83:81), Crveno-bijeli su u drugom susretu odigranom večeras u Podgorici ozbiljnije shvatili rivala i rutinski slavili 77:92 (12:29, 22:28, 20:21, 23:14).

Crvena zvezda će u polufinalu regionalnog takmičenja igrati protiv Mege, drugi par čine Budućnosti i Partizan.

Studenti su ispunili cilj plasmanom u plej-of, jedino mogu da žale za prvim duelom, gdje im je malo nedostajalo da, kao prošle sezone kada su savladali Partizan u Beogradu, naprave još jedno iznenađenje u Areni.

Poenima Bolomboja i Giedraitisa gosti su otvorili meč serijom 6:0, ali je najiskusniji među Studentima, kapiten ekipe Pavlićević, vezao četiri poena za domaćina. Nakon novih poena Giedraitisa, ali i trojke Nedovića Crvena zvezda je imala i +8 sredinom prve četvrtine. Nije SC Derby imao ritam i agresivnost kao na startu utakmice u Beogradu, prvi faul napravio tek poslije sedam minuta igre, a gosti su već u tom trenutku imali +10 nakon trojke oporavljenog i talentovanog Topića, te koša uz faul Nedovića. Odličnu rolu svog tima u prvoj četvrtini krunisao je Teodosić trojkom sa desetak metara uz zvuk sirene.

Žestoko je nastavila Zvezda i u drugoj četvrtini, pa je poenima Smarta prvi put stigla i do +20, odnosno 35:14. Konačno su Studenti uspjeli da se istrgnu iz kandži favorita, Bogavac je pogodio trojku, Baćović dva slobodna bacanja, Drobnjak energičnim ulaskom “položio” za 35:21 i prvi tajm-aut Sferopulosa. Probudio se Drežnjak, vezao pet poena pa je domaćin prišao na prihvatljivih -12 (30:42), ali je uslijedila superbrza serija gostiju 8:0 i poenima Nedovića i Dos Santosa “bježe” na novih +20 (30:50). Na veliki odmor gosti su otišli uz rekordnih 57:34.

Otvorio je podgorički sastav drugo poluvrijeme poenima Pavlićevića, ali je ipak Crvena zvezda rutinski održavala rezultatski plus, pa je najzanimljiviji podatak iz treće četvrine isključenje Nemanje Nedovića nakon dva nesportska prekršaja.

Tek su u posljednjoj četvrtini Studenti pustili ruku, pa čak vezali i 14 poena preko Bogavca, Drežnjaka i Mirkovića.

Za domaćina je 19 poena ubacio Drežnjak, Pavlićević 13, a Bogavac 10. Kod gostiju 17 poena Dos Santosa.