ABA LIGA

Studenti u naletu – Hadžibegović junak

Hadžibegović pogodio na dvije sekunde prije kraja, FOTO: ABA liga

Poslije Cedevite Olimpije i Krke, košarkaši SC Derby-a vezali su i treći trijumf u ABA ligi savladavši ekipu Borca 86:84 poslije mnogo drame u Podgorici.

Junak važne pojbede Studenata je Emir Hadžibegović koji je nakon promašaja Luke Bogavca pokupio loptu ispod koša Čačana i položio ju je u koš na dvije sekunde prije kraja. Sa centra je potom pokušao Darko Talić da šokira domaćina, bio je blizu, lopta je završila na prvom obruču.

Poslije uvodnih 7:2, Studenti su brzo izgubili ritam, a gosti iz Čačka se probudili na vrijeme i već sredinom prvog kvartala preokrenuli i preko raspoloženog Segua i Frenklina odlepršali na +7. Segu je odigrao savršeno prvo poluvrijeme, ubacio je poene i za rekordnih +10 Borca u drugoj četvrtini, ali su se konačno probudili i Studenti. Vučeljić, Drežnjak i Mirkoviću postigli su veoma važne poene za podgorički tim koji je prišao na -2, odnosno 35:37. Gosti su preko svojih Amerikanac uspjeli da zadrže prednost, pa je semafor Morače pokazivao 42:45 nakon 20 minuta igre. Poluvrijeme definitivno u znaku Ronalda Segua, košarkaša sa Floride koji je ubacio 18 poena i podijelio četiri asistencije.

U nastavku je SC Derby uspio da preokrene serijom Drežnjaka i Kapuste od 8:0, ali je u posljednja četiri minuta igre Borac imao 78:73, poslije poena Segua i 81:77 na 2:40 prije kraja, a onda je Kapusta slobodnim bacanjima i trojkom vratio domaćina u igru. Segu je zatim promašio jedno slobodno bacanje, Drežnjak pogodio oba za Podgoričane koji su imali posljednji napad na 13 sekundi prije kraja i preko Hadžibegovića uspjeli da uguraju loptu u koš.

Najefikasniji u pobjedničkom timu Drežnjak sa 26 poena, Kapusta je ubacio 20, Hadžibegović 13, a Vučeljić 12. Kod Čačana, igralo je svega šest košarkaša, a 32 poena ubacio je Segu, a 22 Manojlović.