GRADSKI DERBI U "MORAČI"

Studenti za plej-of, Plavi za prekid crne serije

Studenti za plasman u plej-of, Plavi za odbranu časti i prekid crnog niza protiv mlađeg brata. Sa različitim ambcijama podgorički klubovi ulaze u gradski derbi u okviru poslednjeg kola ABA lige. Košarkaši SC Derbija bi eventualnom pobjedom nad Budućnošću obezbijedili mjesto u plej-ofu, dok bi u suprotnom morali sjutra da čekaju vijesti iz Splita, odnosno nadaju se pobjedi Crvene zvezde.

U poslednjem kolu regularnog dijela sezone očekuje nas veoma teška utakmica protiv ekipe koju dobro poznajemo, a ujedno jedne od najboljih u ligi. Iako je međusobni skor ove sezone 3-0 za nas, ova utakmica ipak ima najveći rezultatski značaj, zato što je ova utakmica poslednji voz za ulazak u plej-of, a nas jedini cilj je pobjeda i daćemo sve od sebe da to ostvarimo“, rekao je ekstratalentovani David Mirković.

Košarkaši Budućnosti pred večerašnji derbi znaju da ne mogu više a ni manje od trećeg mjesta pred dogravanje. Ipak, sigurno je da žele da prekinu niz od tri vezana poraza od SC Derbija. Jedan od glavnih aduta trenera Andreja Žakelja večeas će biti Flečer Megi. Bivši bek Studenata iz utakmice u utakmicu igra u sve boljoj formi, a u proteklom kolu protiv Partizana je kanonadom trojki u finišu prvog poluvremena zapalio atmosferu u “Morači”.

Očekujem navijače u što većem broju, neće biti laka utakmica, moramo da se borimo. Svi znamo da je SC Derbi dobar tim, moramo da igramo snažno i pametno i da se fokusiramo na utakmicu od prvog minuta”, rekao je Megi.

Utakmica između SC Derbija i Budućnosti na programu je večeras od 20 sati. Ulaz u “Moraču” je slobodan, što je najbolji poziv za navijače da do poslednjeg mjesta napune najveću crnogorsku dvoranu.