Studenti zaprijetili, Zvezdino iskustvo presudilo

Košarkaši SC Derbija poraženi su u 12. kolu ABA lige od Crvene zvezde rezultatom 91:77. Studenti su uspjeli da odigraju dobar meč, ali čini se da je svojim iskustvo u samom finišu meča Zvezda prelomila ovaj meč.

Serijom 9:4 momci Dejana Jakare uspjeli su bolje da započnu meč. Beogradski crveno-bijeli su uzvratili na to serijom 6:0 i poslije trojke Miloša Teodosića po prvi put poveli (10:9) na četiri i po minuta do kraja prve dionice. Bilo je to jedno od dva minimalna vođstva koje je Zvezda imala u prvoj četvrtini, a ovaj period igre završen je rezultatom 21:21.

Druga četvrtina pripala je lideru ABA lige. Uspjeli su da se malo odlijepe i da to vođstvo drže tokom cijelog perioda. Trojkom Branka Lazića na minut i po do kraja prvog poluvremena prednost crveno-bijelih je rasla i na +9 (46:37), ali je do kraja prvih 20 minuta igre SC Derbi uspio da spusti zaostatak na 46:41.

Početak drugog poluvremena bio je u znaku Zvezde. Prvo polaganje Džoela Bolomboja, a potom i trojka Lazića bili su dovoljni za prvu dvocifrenu prednost na meču (51:41), a Dejan Jakara je odmah tražio tajmaut. Na krilima Igora Drobnjaka i Emira Hadžibegovića koji su napravili seriju 7:0, SC Derbi se ponovo vratio u igru (53:50). Nisu tu stali Studenti. Na nešto više od minut do kraja treće dionice natjerali su Janisa Sferopulosa da zatraži minut odmora s obzirom da je poslije zakucavanja Obrija Doukinsa bilo 59:59. Do kraja treće četvrtine SC Derbi je vratio prednost i na 10 minuta do kraja meča imao vođstvo od 65:63.

Kao što je to bilo i u trećoj tako je Zvezda otvorila bolje i četvrtu četvrtinu. Serijom 10:0 u prvih tri minuta otišli su ponovo na, za ovu utakmicu, visokih osam razlike – 73:65, pa je Jakara morao ponovo da regauje tajmautom. Ipak, ovoga puta, na žalost podgoričkog sastava, ta reakcija trenera nije bila efektna kao trećem kvartalu. Trojkom Šabaza Nejpira na tri minuta do kraja vicešampion ABA lige je otišao i na +11 po prvi put na meču (85:74). Kasnije je ta prednost nastavila da raste.

Na kraju pobjeda Beograđana 91:77.

Najefikasniji kod Studenata bio je Igor Drobnjak sa 17 poena. Emir Hadžibegović je dodao 13 dok je dvocifren bio još i Obri Doukins.

Kod Zvezde istakao se Luka Mitrović sa 20 poena. Jago dos Santos je upisao 15, dok su dvocifreni bili još Šabaz Nejpir sa 13 i Branko Lazić sa 12 poena.