Sudar talenata pripao SC Derbiju

Košarkaški klub Mega slavi 25 godina od osnivanja, došli su Pink panteri u Podgoricu u posebnim dresovima, ali za njihov jubilej nisu previše marili košarkaši SC Derbija. Crnogorski viceprvaci su pobijedili rezultatom 89:82 u poslednjoj utakmici 10. kola ABA lige.

U duel klubova koji su prepoznati po talentovanim košarkašima, sportije su ušli Studenti. Dozvolili su Beograđanima da povedu 9:4. Mateo Drežnjak, Kenan Kamenjaš i Obri Dokins monstruoznim zakucavanjem donijeli su domaćina prvo vođstvo sredinom prve četvrtine (10:9).

Rezultatska klackalica bila je na snazi do finiša prve dionice kada su domaći preuzeli kontrolu nad utakmicom, prvi put su dvocifrenu prednost imali nakon dvije vezane trojke Dokinsa na ulasku u poslednji minut drugog kvartala (46:36), a maksimalnih 12 poena viška poslije zakucavanja Davida Mirkovića u drugom minutu drugog poluvremena (50:38).

Izabranici Dejana Jakare su međutim u trećoj četvrtini doživjeli totalno pomračenje. Pink panteri su taj period igre riješili u svoju korist rezultatom 24:13 i preskočili Podgoričane pred poslednjih 10 minuta (59:60).

Tek kada je Nikola Topić na startu četvrtog perioda pogodio za 59:62 uslijedio je odgovor Luke Bogavca, Kamenjaša i Emira Hadžibegovića u vidu mini serije za preokret na 65:62.

Otpor ekipe Marka Baraća definitivno je trojkom slomio Bogavac, na dva minuta i 53 sekunde prije kraja za 10 razlike (79:69).

U pobjedničkom timu je najefikasniji bio Kamenjaš sa 18 poena. Dokins je ubacio 14, Bogavac i Drežnjak po 12 poena.

Na drugoj strani dvocifreni su bili Topić sa 20, Nikola Đurišić i Andrija Jelavić sa po 14 poena.