EVROLIGA / 26. KOLO

Sudije odlučile meč u Areni

U 26. kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde poraženi su na svom terenu od Žalgirisa, 93:91.

Od početka je meč bio jako neizvjestan što potvrđuje i činjenica da nijedan tim u prvom poluvremenu nije imao veću prednost od šest poena. Žalgiris je nešto bolje otvorio meč, ali je Zvezda do kraja prve četvrtine uspjela da smanji na 23:22.

Tokom druge dionice oba tima smjenjivala su se u vođstvu, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 45:45.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti nošeni šutem za tri poena. Poveli su sa 59:53. Domaćini su se poslije tajmauta trgli i serijom 12:4 vratili prednost na svoju stranu (65:63). Ipak, serijom 5:0 u finišu gosti su posljednji period meča otvorili sa “plus” tri (68:65).

Zvezda je odlično ušla u posljednju dionicu – serijom 7:0. Andrea Trinkijeri, trener Žalgirisa, reagovao je tajmautom. Nakon toga litvanski tim se probudio i ponovo preokrenuo. Ušlo se u neizvjesnu penal završnicu. Na 21 sekundu do kraja dogodio se detalj zbog kojeg je Štark arena eksplodirala. Kinan Evans je očigledno gazio liniju na polovini terena, sudije to nisu vidjele, a kasnije su dosudili i faul za Žalgiris.

Nakon toga bijesni navijači počeli su da ubacuju sve što su imali kod sebe na teren, a ova odluka se nije mogla promijeniti. Na kraju Žalgiris je uspio da izađe kao pobjednik.

Za Litvance je ovo 11. pobjeda u sezoni uz 15 poraza. Sa druge strane Zvezda je upisala 16. poraz uz 10 pobjeda.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kinan Evans sa 25 poena. Dvocifreni su bili još Rolands Šmits sa 13 i Laurinas Birutis sa 12 poena.

Kod Zvezde Jago dos Santos se istakao sa dabl-dabl učinkom – 21 poen i 14 asistencija. Luka Mitrović i Nemanja Nedović su dodali po 15, a Rokas Gedraitis 11 poena.