Sutjeska časno pala – Budućnost u finalu domaćeg prvenstva

Košarkaši Budućnost Volija savladali su ekipu Sutjeske u Nikšiću rezultatom 82:68 i tako sa 2:0 u seriji obezbijedila plasman u finale Prve košarkaške lige Crne Gore.

Značajno teži posao imali su danas izabranici Petra Mijovića nego u prvom meču kada su slavili ubjedljivo – 93:58.

Počelo je veoma tvrdo, a nakon 10 minuta igre bilo je 21:17 u korist Podgoričana.

Druga četvrtina krenula je serijom Sutjeske, 5:0 kojom su na kratko i poveli. Do kraja poluvremena Budućnost je preuzela inicijativu i na krilima mladog Minića (3/3 za tri poena u drugoj četvrtini) došla do prednosti od 41:36 nakon 20 minuta.

Za pobjedu “plavih” ključna je bila treća dionica. Sredinom ovog perioda igre podgorički klub je otišao po prvi put na dvocifrenu prednost (53:43). Nisu spustili nogu sa papučice gasa ni u nastavku tako da je poslije tri četvrtine rezultat bio 63:47 u korist gostujuće ekipe.

Uspjela je Sutjeska da se trgne u posljednjoj dionici – u jednom momentu su prišli na -7 (66:59) – ipak njihov nalet uspio je da odbije Džalil O’Brajen trojkom, a potom je njegov tim do kraja rutinski iskontrolisao dešavanja na terenu.

Protivnik Budućnosti u finalu biće SC Derby koji je u polufinalu nadigrao Mornar.

Najbolji u pobjedničkom timu bili su O’Brajen i Grin sa po 16 poena. Igor Drobnjak je dodao 13, dok je Lazić ubacio 10 koševa.

U timu Sutjeske istakao se Mašan Vrbica sa 23 poena, a 15 je dodao Bogdan Bojić.