PRVA A LIGA / PLEJ-OF

Sutjeska duplom pobjedom izborila polufinale

Košarkaši Sutjeske su nakon pobjede na svom parketu savladali Podgoricu i u Bemaks areni rezultatom 82:81 i izborili polufinale plej-of, gdje će igrati protiv Budućnosti.

Domaćini su tokom prvih 15 minuta imali sve – kontrolu igre, veliku prednost (vodili 25:9 u 11. minutu), ali su Nikšićani do odmora smanjili minus na šest poena.

Gosti drugo poluvrijeme otvorili sjajno, sa 11 vezanih poena u dva minuta, kompletirali niz 15:0 i stigli do preokreta (45:40). Nastavili su u istom ritmu i u 25. minutu prvi put stekli dvocifrenu razliku (52:42), nakon trojke Đorđe Otaševića.

Bilo je jasno da su se stvari na terenu potpuno promijenile i da Podgorica čeka težak posao da izbori prolaz. Domaći tim poenima Ognjena Čarapića zaključio je treću dionicu u kojoj je primio čak 29 poena za 52:63.

Na sedam minuta prije kraja, Otašević je pogodio trojku za 69:55 i činilo se da neće biti neizvjesne završnice. Ipak, Podgorica se borila i poenima Filipa Anđušića stigla na 82 sekundi prije kraja do egala (77:77) i šanse da nadomjesti četiri poena zaostatka iz Nikšića.

Domaćima je ipak ponestalo snage što je Sutjeska iskoristila da se zasluženo plasira u polufinale doigravanja Prve A lige.

U redovima Sutjeske dominirao je Radosav Spasojević sa 25 poena. Otašević je na kraju meč završio sa 15 poena (četiri trojke). Dvocifreni u pobjedničkom timu bili su još Stefan Mitrović sa 13 i Vukota Pavić, kome je nedostajao skok za dabl-dabl (10 poena).

Centru Podgorice Anđušiću je takoše nedostajala jedna uhvaćena lopta za dabl-dabl (24 poena i devet skokova). Dajlen Kunc i Čarapić su ubacili po 10 poena.

Polufinale plej-ofa kreće veču ponedjeljak od 18 sati, kada SC Derbi u “Morači” dočekuje Teodo. Dan kasnije od 19 časova, Budućnost će na istom mjestu igrati sa Sutjeskom.