Tavares i Vilijams-Gos zaledili Arenu: Real Madrid smanjio na 2:1

U velikoj drami košarkaši Real Madrida savladali su Partizan rezultatom 82:80 i tako zakazli četvrti meč u seriji koji je na programu u četvrtak (20:30).

“Crno-bijeli” su fantastično otvorili meč – poveli 12:0, a nakon prvih 10 minuta igre imali velikih +13 (32:19).

Ipak, Madriđani su se do poluvremena konsolidovali i na 15-minutni odmor otišli sa samo tri poena zaostatka – 48:45.

Tokom cijelog meča tim Željka Obradovića nije uspio da pronađe rešenje za Edija Tavaresa koji je u drugom poluvremenu nosio svoj tim do potpunog preokreta.

Ključni momenat meča dogodio se 24 sekunde prije kraja kada je pri rezultatu 77:77, Najdžel VilijamsGos pogodio trojku preko Dantea Egzuma i na taj način ugasio nade “parnog valjka” u ovom meču.

Imali smo ofanzivnih problema, sitni detalji su presudili meč. Okrećemo se narednoj utakmici.“, konstatovao je kratko nakon meča trener “crno-bijelih” Željko Obradović.

Sasvim očekivano, njegov kolega sa druge strane Ćus Mateo imao je više razloga za zadovoljstvo.

Utakmica je vrlo lako mogla da ode i na njihovu stranu. Srećni smo zbog pobjede, spremamo se za četvrtu utakmicu“, rekao je španski stručnjak.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Tavares sa 26 poena i 11 skokova, a odličan je bio i Vilijams-Gos sa 22 poena. Mario Hezonja je upisao dabl-dabl, 12 poena i čak 14 skokova.

Kod Partizana istakli su se LeDej i Smailagić sa po 15 koševa.

U drugoj utakmici Evrolige, košarkaše Monaka nije poremetio paklen doček u Tel Avivu prije meča sa Makabijem. Uspjeli su da slave u Minora Mivtačim Areni 83:78 i poveli u seriji 2:1.