NBA / BOSTON POVEO

Tejtumov prvi tripl-dabl u plej-ofu

Majami Hit je bio pravi hit prošlogodišnjeg plej-ofa NBA lige, ali ako se po jutru dan poznaje podvig neće ponoviti ove sezone.

Najbolji tim ligaškog dijela takmičenja, Boston vodio je od početka do kraja prvog meča četvrtfinala Istočne konferencije u ubilježio sigurnu pobjedu od 114:94.

Kelti su utakmicu otvorili serijom 14:0, a gosti su imali kratkotrajni bljesak u drugoj četvrtini kada su stigli na minus tri (23:26). Ipak, bez Džimija Batlera u timu, to je bilo sve što je franšiza sa Floride uspjela da uradi.

Seltikse je predvodio Džejson Tejtum sa 23 poena i 10 skokova i asistencija. To je lideru Bostona prvi tripl-dabl u plej-ofu.

Podršku je imao u Deriku Vajtu sa 20, Kristapsu Porzingisu sa 18 i Džejlinu Braunu sa 17 poena.

Najefikasniji akter meča bio je centar Majamija, Bem Adebajo sa 24 poena. U poraženom timu Delon Rajt je dodao 17 poena.

Srpski reprezentativac Nikola Jović je počeo u prvoj petorci i 26 minuta upisao 10 poena šest skokova, blokadu i izgubljenu loptu.