I A MCKL

Teodo ubjedjiv sa Lovćenom

Odigran je i drugi meč prvog kola I A MCKL – Teodo je u Tivtu savladao Lovćen 1947 (75:43).

Prva četvrtina donijela je izjednačenu igru, a onda je domaći tim serijom 14:0 u drugoj dionici uspio da se prvi put odlijepi (34:20) i najavi da će opravdati ulogu favorita. Cetinjani su meč otvorili sa 6:2, a Teodo je prvi put poveo u šestom minutu, kada je Ilić pogodio za 10:9. Od tog trenutka Tivćani su preuzeli kontrolu, imali prednost na kraju prve četvrtine, zahvaljujući trojci Hila (20:17).

Ipak, u prvom napadu druge dionice Grifin je vratio trojku i pogodio u 11.minutu za 20:20. A, onda neočekivana serija Teoda, koji je na tridesetak sekundi prije kraja prvog poluvremena, preko Ilića kompletirao niz 14:0 za 34:20.

Lovćen je držao priključak, mada nije mogao da izađe iz dvocifrenog zaostatka, da bi Kusovac u 28.minutu pogodio trojku uz faul za 49:33, da bi na 1.12 prije kraja trećeg perioda, bilo +17 (52:35), kada je Bakić iz kornera pogodio tricu.

Posljednja dionica bila je samo formalnost, pa je Teodo u laganom ritmu uvećao razliku i na kraju stigao do ubjedljivog trijumfa.

Kod domaćih Miloš Popović bio je najefikasniji sa 13, a imao je i 12 skokova, Bakić i Evans postigli su po 11, Kusovac 9, Ilić 8, Hil 7, Vujisić 6, Kaluđerović 5, Tadić i Vranješ po 2, Čekić 1. Kod Cetinjana Latković je ubacio 14, uz 8 skokova, Đukanović je dodao 10, a u strijelce su se upisali još Grifin 6, Bogdanović i Jovanović po 5, Mudreša 3.

U ostalim mečevima 1.kola sjutra se sastaju Dečić – Milenijum (16h), Jedinstvo 1950 – Sutjeska Elektroprivreda (17h), Ibar – Danilovgrad (18h), Podgorica Bemax – Kotor (18.30h) i Šušanj – Primorje 1945 (20.30h).