Ono što se dugo spekulisalo, sada je dobilo zvaničnu potvrdu, Miloš Teodosić novi je sportski direktor Crvene zvezde.
Legendarni plejmejker tako se vraće u klub u kojem je prije godinu završio igračku karijeru, a sada je u novoj ulozi.
“Potrudiću se da opravdam to povjerenje i da uvek dam maksimum za Crvenu zvezdu. Otvaram jedno novo poglavlje, poslije igračke karijere, u kojem ću se potruditi da sve svoje kapacitete stavim u službu Crvene zvezde. Moj manir nikada nije bio da obećavam i da koristim riječi koje se svima dopadaju.
Znam gdje sam došao, znam i šta su uvijek Zvezdini ciljevi i motivi. To će biti i moji ciljevi i motivi. Neće biti velikih riječi, koje se dopadaju i opijaju u momentu, već su moj cilj djela koja će ostati upisana u istoriji Crvene zvezde“, poručio je Teodosić na zvaničnom predstavljanju.
Miloš je za dvije sezone u Zvezdi osvojio ABA ligu, dva puta Superligu Srbije i Kup Radivoja Koraća.
Na funkciji sportskog direktora naslijedio je Milana Dozeta, za koga je angažman u klubu završen.