Rutinske pobjede kvarteta

Teodo i Sutjeska su ostvarili i drugu pobjedu na otvaranju sezone u Prve A crnogorske košarkaške lige.

Tivćani su u drugom kolu bili ubjedljivi na gostovanju Ibru 77:58.

Gosti prvu četvrtinu na Bandžovom brdu dobili sa 36:22, a onda u drugoj dozvolili domaćima samo pet poena.

Stigli su do 21 poen prednosti i riješili meč.

Filip Bakić je sa 18 poena bio najefikasniji u pobjendičkom timu, Bogdan Rutešić je dao 15 poena, a po 14 Andrija Vučurović i Uroš Ilić.

U domaćem timu 18 poena Armina Kalića, 10 Leona Marčikića.

Vrlo zanimljivo bilo je u Golubovcima, gdje je Sutjeska srušila domaći Dečić 91:79.

Tek u posljednjoj četvrtini Nikšićani su slomili otpor rivala, koji je imao prednost od osam poena poslije prve četvrtine.

Sutjeska je preokrenula do odmora, imala plus šest poslije 30 minuta, ali tek u posljednjem periodu osigurala trijumf.

Najzaslužniji za to bio je Marko Lukić sa 20 poena, 17 je ubacio Radosav Spasojević, 14 Filip Barović.

Kod domaćih 22 poena Marka Koljevića, 18 Bogdana Cebalovića.

Primorje 1945 bilo je ubedljivo na gostovanju Pljevljima 109:65.

Domaći su koliko toliko parirali u prvom dijelu i bili na -10, a onda u nastavku čak 34 razlike, za ukupnih plus 44 gostiju.

Petar Dragović upisao je 24 poena i 13 skokova, 21 poen Vladimir Vranić, 19 Slobodan Miljanić.

Kod Pljevalja 15 poena Marka Veskovića, 13 Marfija Montaviusa.

David Mirković (Foto: SC Derbi)

ABA ligaš SC Derbi je rezultatom 99:79 savladao ekipu Danilovgrada.

Studenti su od starta meča nemetnuli svoj ritam i rutinski stigl do trijumfa.

Istakli su se Zoran Vučeljić i David Mirković sa čak 29, odnosno 26 poena. Dvocifreni u pobjedničkom timu su bili još Vasilije Baćović i Luka Bogavac sa 16 i 12 poena.

U poraženom timu su takođe četiri košarkaša imala dvocifren košgeterski učinak. Predvodio ih je Vasilije Jovović sa 26, Dušan Vasiljević je ubacio 17, Đorđije Grgurović 13, a Aleksa Popović 11 poena.