Todorović: Velika energija i dobar pristup donijeli rezultat

Nakon što je Petar Mijović podnio ostavku na klupi košarkaškog kluba Budućnost, “vruć krompir” makar na kratko, preuzeo je Vladimir Todorović i odmah upiaso trijumf nad Splitom, 72:58.

Ušli smo sa velikom energijom, pristup je bio dobar svih 40 minuta. Gosti su imali 10 skokova više od nas u prvom poluvremenu, to im je donijelo pozitivan rezultat, ali smo bili mirni, nastavili sa stvarima koje radimo duže vrijeme i koje smo dogovorili. Znali smo da ćemo, ako održimo agresivnost u odbrani, doći do svojih šuteva i bolje realizacije. Zadovoljan sam, mogu samo da čestitam igračima”, rekao je Todorović.

Mladi stručnjak je godinama u najvećem crnogorskom klubu, a priznao je da ga je ostavka Mijovića zatekla.

“Promjena je uticala, svi smo bili malo nervozni i iznenađeni da se to desilo. Odreagovali smo na pozitivan način, konsolidovali smo se poslije problema sa lošom realizacijom na startu i defanzivnim skokom. Značio nam je talas u finišu prvog poluvremena, koji smo u nastavku valorizovali”, rekao je Todorović.