“Treba nam pobjeda u gostima kako bi skinuli pritisak”

Crna serija nikako da se završi, gostovanja u Evrokupu postala su neprepostiva prepreka za košarkaše Budućnost Volija. Osam vezanih poraza imaju Plavi na strani u nizu, a posljednji su doživjeli sinoć protiv Burga 73:78 u petom kolu Evrokupa.

Izabranici Petra Mijovića odigrali su na momente dobro, ali teško da ti dobri minuti mogu da poprave kompletan utisak sa gostovanja u Francuskoj.

“Propustili smo još jednu šansu da slavimo u gostima – jako nam je potrebna ta pobjeda koja bi skinula pritisak sa činjenice da nismo pobijedili na gostovanju u Evrokupu”, rekao je Brendon Pol.

Američki bek je sa 16 poena bio najefikasniji u redovima crnogorskog šampiona.

Imam osjećaj da smo igrali dobru košarku i kontrolisali meč tokom prve dvije četvrtine, ali smo protivniku nakon toga dali šansu da izgradi momentum u trećoj četvrtini, da dođe do samopouzdanja i nikad nismo uspjeli da se vratimo do kraja u meč. Postigli su neke lake poene u tom periodu, mi nismo pogodili naše otvorene šuteve, bolje su šutirali za tri poena i na kraju nismo uspjeli da se u potpunosti vratimo u meč“, dodao je Pol.

Za razliku od Evrokupa gdje su doživjeli treći poraz, Budućnost u ABA ligi je jedina neporažena ekipa. Istina, četiri od tih pet utakmica igrali su Petar Popović i drugovi u “Morači”, a jedino “gostovanje” bilo je Mornaru u Baru. Za nedjelju je zakazan derbi šeste runde – protiv Crvene zvezde u Beogradu. Još jedan žestok ispit za ovu ekipu podgoričkog tima.

Vraćamo se u Podgoricu, takav je ritam da već sjutra krećemo da se spremamo za derbi u ABA ligi protiv Crvene zvezde i subotu putujemo za Beograd. Moramo poraz da zaboravimo što prije i da okrenemo narednim duelima, jer nas čekaju izuzetno važne utakmice“, poentirao je Brendol Pol.