BOŠKO RADOVIĆ

“U poslednjih pet minuta smo uradili mnogo glupih stvari”

Košarkaška reprezentacija Crne Gore imala je priliku da savršeno otvori kvalifikacije za Olimpijske igre i uzme skalp Brazilu. Naša selekcija imala je prednost sve do poslednjih pet minuta kada je uslijedio totalni pad, što je iskusna južnoamerička ekipa iskoristila i na kraju slavila 81:72.

Crveni prokockali pobjedu u finišu

Selektor Boško Radović zadovoljan je prvim poluvremenom, a finiš meča i preokret Brazila je prokomentarisao u svom stilu.

Čestitam Brazilu na pobjedi. Igrali smo dobru košarku 35 minuta, ali poslednjih pet minuta uradili smo mnogo glupih stvari. U prvom poluvremenu smo igrali pametno i u odbrani i u napadu, dijelili smo lopte, i to je primjer kako mi treba da igramo. U nastavku smo uradili sve suprotno“, rekao je selektor pa dodao da njegov tim u finišu mora da ima više koncentracije protiv ekipa ovakvog kalibra.

VIDEO Klasa Nikole Vučevića

U ovom trenutku Brazil ima bolji roster i više iskustva od nas, ali kao što sam rekao igrali smo dobru košarku, ali u finišu nismo imali energije i bili smo meki i dekocentrisani. Moramo da gledamo naprijed, imamo utakmicu sjutra i nakon ovog obraćanja okrećemo se drugoj utakmici“.

Ono na čemu selektor želi da gradi igru u budućnosti jeste odbrana.

Ono što me raduje jeste odbrana u prvom poluvremenu, to je bio ključ. Mi nismo tim koji postiže sto poena, mi moramo da igramo odbranu. Ako dozvolimo timovima da igraju u tranziciji, mi smo u problemu“, zaključio je Radović.

Naredni meč Crna Gora odigraće sjutra od 14 i 30 protiv selekcije Kameruna.