ABA LIGA (16. KOLO)

Uspješno otpočeta turneja

Košarkaši Budućnosti uspješno su otpočeli turneju od tri vezana gostovanja, pošto su u 16. kolu ABA lige savladali Krku rezultatom 86:75 (25:23, 31:15, 21:18, 9:19).

Plavi su odigrali napadački veoma potentno prvo poluvrijeme tokom kojeg su ubacili 56 poena.

Domaći su poslednji put vodili u sedmom minutu 18:17. Izabranici Andreja Žakelja su preuzeli kontrolu nad utakmicom a prvu ozbiljniju prednost stekli su serijom 11:0 za 49:34 u pretposlednjem minutu druge četvrtine.

Prvi put su najveća 23 poena prednosti košarkaši crnogorskog šampiona imali nakon slobodnih bacanja Kenana Kamenjaša u 28. minutu (77:54).

Budućnost je do pobjede predvodio Brendon Pol sa 20 poena, Kamenjaš je isporučio 17, Vladimir Mihailović poen manje.

Džairus Hamilton je sa 12 poena bio najefikasniji u sastavu Krke. Dvocifreni su bili još Miha Cerkevenik i bivši centar Budućnosti, Darko Planinić sa po 11 poena, te Leon Stergar i Jan Špan sa po 10 poena.

Neće Podgoričani imati vremena da slave četvrtu vezanu pobjedu. Već u srijedu igraju jedan od ključnih mečeva za plasman u plej-of Evrokupa protiv Arisa u Solunu, dok u petak gostuju Ciboni u Zagrebu.