Van “Morače” ne ide: Jedna sudijska greška odvela Plave u poraz

Drugo gostovanje u Evropi, drugi poraz. Košarkaši Budućnost Volija izgubili su od Kluža (88:74) u četvrtoj rundi Evrokupa. Znali su u redovima crnogorskog šampiona koliko bi pobjeda u ovom meču bila važna kada je u pitanju konačni plasman, ali Plavi nisu bili na nivou večeras u Rumuniji. Suviše blagi u odbrani, sa dosta nepovezane igre, a kada se na to doda da je rival šutirao sjajno za tri poena, onda je jasno da teško možete da slavite.

Trenuci koji su odredili dalji tok meča dogodili su se sredinom treće četvrtine kada je Petar Mijović dobio dvije tehničke u kratkom intervalu. Kod prve je poludio na sudije koje su napravile veliku grešku. Mekinli Rajt je, pri vođstvu domaćina 58:48, organizovao napad, prošao pored Andrije Stipanovića koji je igrao nogom. Podigao je ruku iskusni centar, priznao šta je uradio, ali su arbitri dosudili igru nogom organizatoru igre crnogorskog šampiona.

Veliko nezadovoljstvo i teške riječi Mijovića su uslijedile, ali to nije probudilo njegove momke. Svega 30-ak sekundi kasnije, sudije su pokazale mladom strategu put u svlačionicu, a vođenje ekipe je preuzeo njegov prvi pomoćnik Vladimir Todorović. Reagovao je burno ovog puta prema zapisničkom stolu, a rezultat svega – Kluž je stigao do 13 poena prednosti.

U odlučujućih deset minuta Kluž je ušao sa deset poena prednosti, a vrlo brzo je semafor u Klužu pokazivao +15 za domaćina.

Budućnost se u tim trenucima predala i nije imala niti snage, niti prave igre da se vrati u meč. Kluž je mirno priveo meč kraju i nanio Plavima drugi poraz u Evrokupu. Bolan i težak, pogotovo ako se zna da bi brejk u Rumuniji mnogo značio za dalje.

Što se tiče prvog poluvremena, viđena je rezultatska klackalica. Budućnost je dobro počela, imala prednost, ali su Stipanović i drugovi uzvraćali dalekometnom paljbom. Kada god bi Podgoričani odigrali dobru odbranu, stizale su trojke rivala. I pored toga što su bili u minusu od deset poena, izgledalo je na momente da bi mogli da gledamo uzbudljivu završnicu.

Od toga nije bilo ništa. Jedna sudijska greška prebacila je utakmicu u jednosmjernu ulicu i iz nje nije bilo izlaska.

Najefikasniji u redovima Budućnosti bio je Mekinli Rajt sa 21 poenom, Džakori Vilijams je bio sjajan pod oba koša (16 poena i 13 skokova), dok je Joan Makundu meč završio sa 14.

Na drugoj strani, bolji od ostalih bili su Stipanović sa 18, Adam Mokoka sa 16, Patrik Ričard sa 15, te Džerel Edi sa 13 koševa.

Kompletnu statistiku sa večerašnjeg meča pogledajte OVDJE.