VIDEO Nedović i Mitrović poništili Larkina i Klajburna, važan trijumf Zvezde

Perfektno drugo poluvrijeme, košarka iz udžbenika za prekid serije od dva vezana poraza. Košarkaši Crvene zvezde savladali su Efes (97:83) u 11. kolu Evrolige i upisali četvrtu pobjedu u sezoni.

Odigrala je ekipa Janisa Sferopulosa maestralno u drugom poluvremenu nakon što su nakon prvog imali -6. Imali su gosti koji su letjeli na krilima Šejna Larkina i Vila Klajburna prednost do sredine trećeg perioda, ali su onda uslijedili momenti koji su prelomili meč u Zvezdinu korist.

Sa dvije tehničke greške sudije su “zapalile” dvoranu, ali i Nemanju Nedovića koji je pokrenuo seriju crveno-bijelih 10:0 za 68:61.

Bila je to serija koja je dala Zvezdi kontrolu utakmice, a nijednog trenutka se do kraja meča nije postavljalo pitanje pobjednika. Jednostavno, domaćin je imao spreman odgovor na sve što je Efes radio, a Luka Mitrović, Džoel Bolomboj, Jago dos Santos i svi ostali su mirno priveli meč kraju za veoma važan trijumf Crvene zvezde.

Nedović je sa 23 poena bio najefikasniji u redovima Zvezde, Mitrović je završio sa 19 poena i sedam skokova, Dos Santos je ubacio 15, a Bolomboj 13. Crnogorski centar Marko Simonović bio je jedini u timu Zvezde koji nije dobio šansu.

Na drugoj strani bolji od ostalih bili su Larkin sa 21 i Klajburn sa 17 poena.