NBA

VIDEO Preokret Oklahome za pamćenje, Jokić probudio šampiona

Noć u najjačoj ligi na svijetu obilježili su košarkaši Oklahome. Tanderi su u nevjerovatnom meču, nakon velikog preokreta i dva produžetka savladali Toronto (135:127). Bila je ovo pobjeda kojom su Džoš Gidi i drugovi ostali prvi na Zapadu sa 35 pobjeda i 15 poraza.

Upravo je Gidi sa 24 poena bio najefikasniji u redovima pobjednika, Šej Gildžis Aleksander je dodao 23, Lu Dort i Čet Holmgren su ubacili po 22, dok je Aron Vigins meč završio sa 20 poena.

Na drugoj strani bolji od ostalih bili su Ar Džej Baret sa 23 poena, te Skoti Barns, Džejkob Peltl i Denis Šreder sa po 17 poena.

Do 38. pobjede u sezoni stigao je Boston koji je bio ubjedljiv protiv Memfisa 131:91. Seltiksi su letjeli na krilima Džejsona Tejtuma (34) i Kristapsa Porzingisa (28 poena).

Aktuelni šampion se mučio protiv Portlanda, ali kada je Nikola Jokić ubacio u veću brzinu nije bilo nikakvih problema. Gubili su Nagetsi 14 poena tokom prvog poluvremena, ali su uspjeli da preokrenu i slave nakon dobre igre u posljednjoj četvrtini.

Jokić je sa 29 poena, osam skokova i sedam asistencija bio najbolji u redovima Denvera, Džamal Marej je dodao 21, dok su Majkl Porter, Aron Gordon i Pejton Votson ubacili po 12. Najbolji kod gostiju bili su Deandre Ejton sa 27 i Anferni Simons sa 26 poena.

Detroit – Orlando 99:111

Vašington – Finiks 112:140

Boston – Memfis 131:91

Šarlot – Indijana 99:115

Majami – Los Anđeles Klipers 95:10

Minesota – Hjuston 111:90

Oklahoma – Toronto 135:127 p. p.

Juta – Milvoki 123:108