VIDEO Pukla stotka u Istanbulu: Partizanu bilo malo i +10 pred četvrtu četvrtinu

Nakon Ljubljane u ABA ligi, poraz i u Istanbulu u Evroligi. Košarkaši Partizana izgubili su večeras od Efesa (100:94) u 10. kolu elitnog evropskog takmičenja.

Bio je ovo šest poraz crno-bijelih u sezoni, a imaju i četiri pobjede.

Večerašnji meč u Turskoj bio je izuzetno uzbudljiv, a nakon izjednačenog prvog poluvremena, u drugom su oba tima imala vrhunske periode. Partizan tokom treće četvrtine kada je na krilima Frenka Kaminskog koji je dominirao, pogađao trojke, poentirao iz reketa i donio Beograđanima +10 uoči odlučujućih deset minuta.

Izgledalo je u tim trenucima da ekipa Željka Obradovića hita ka trećoj vezanoj pobjedi protiv Efesa, ali je uslijedila izuzetno loša četvrta dionica.

Do sredine tog perioda domaćin je serijom 14:4 stigao do egala, a onda kasnije i do prednosti. Do samog kraja, u ključnim trenucima Partizan je pravio greške koje nije smio, a sve su to kaznili Rodrig Buboa i Šejn Larkin koji su trojkama omogućili Efesu miran kraj meča.

Nerješiva enigma za Partizan večeras je bio Larkin koji je meč završio sa 27 poena, osam asistencija, te po tri skoka i ukradene lopte. Darijus Tompson je dodao 18, Vil Klajburn i Ante Žižić po 12, Tajrik Džons 11, a dvocifreni je bio i Derek Vilis sa deset poena.

Na drugoj strani Kaminski je meč završio sa 24 poena, Peri Dožer je ubacio 21, a Džejms Naneli 16.