VIDEO Vječiti rulet ovog puta stao na crveno: Zvezda nadmoćna protiv Partizana

Prethodna dva duela donijela su pobjede Partizana, ali večeras je sve bilo drugačije. Nakon što su prije dva dana srušili Fenerbahče u Istanbulu, košarkaši Crvene zvezde su večeras deklasirali crno-bijele – 88:72 u 19. rundi Evrolige.

Praktično od starta meč je ušao u jednosmjernu ulicu. Na krilima crveno-bijele Beogradske arene Zvezda je od početka nametnula žestok ritam, Partizan je bio potpuno van ritma, pa je već nakon prve četvrtine bilo 24:13. Nije domaćin odustajao, nastavio je sa žestokim ritmom, pa je pitanje pobjednika riješio praktično već na poluvremenu kada je semafor u prijestonici Srbije pokazivao 50:29.

U nastavku slično stanje, u jednom trenutku je četa Janisa Sferopulosa imala i plus 23, a jedino što je Partizan uspio do kraja je da ublaži poraz. U jednom trenutku je nakon trojke Frenka Kaminskog bilo 77:68, ali je Zvezda odbila taj nalet rivala i stigla do veoma važne pobjede.

Nemanja Nedović je bio najefikasniji u redovima pobjednika sa 16 poena, Rokas Giedraitis i Fredi Gilespi su dodali po 14, Miloš Teodosić 13, a Adam Hanga 11.

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Kevin Panter sa 17 poena.

Kompletnu statistiku sa večerašnjeg meča pogledajte OVDJE.