Vučević pregazio Indijanu

Vučević odigrao na visokom nivou, FOTO: USA Today Sports/SIPA USA/PIXSELL

Najbolju partiju od starta novog izdanja NBA sezone Nikola Vučević odigrao je sinoć u Gejnbridž Fildhausu gdje su košarkaši Čikaga srušili Indijanu rezultatom 105:112 za drugi trijumf u četiri utakmice.

Crnogorski centar je na parketu u Indijanapolisu proveo 34 minuta i ostvario odličan učinak – postigao je 24 poena, uhvatio 17 lopti i podijelio tri asistencije i uspio je da “ukrade” jedan protivnički posjed.

Jedini košarkaš koji u posljednjih 40 sezona najjače košarkaške ligena svijetu ima više utakmica sa minumum 25 poena i 15 skokova je Čarls Oukli. Šutirao je Vučević iz igre 10/19, a ključne poene postigao je na dva minuta prije kraja susreta u Indijanapolisu kada je pogodio koš uz faul 107:102 u korist Bulsa.

Veoma je bio raspoložen naš reprezentativac što potvruđuje i podatak da je već početkom trećeg kvartala ostvario “dabl-dabl” učinak. Baranin je bio ubjedljivo najefikasniji košarkaš na parketu, a odličnu formu probaće da produži u Teksasu – gostovanjem Dalasu.

A, kad već govorimo o Maveriksima treba istaći da su u gostima pobijedili ekipu Memfisa 110:1125 uz novo brilijantno izdanje, “tripl-dabl” Luke Dončića! Slovenački superstar potpisao je 35 poena, te po 12 skokova i asistencija. To znači da as Dalasa na startu sezone ima nevjerovatan prosjek od 39 poena.

“Tripl-dabl” u pobjedi svog tima ostvario je i Nikola Jokić: Denver – Juta 110:102, a Somborac je ubacio 27 poena, sakupio 10 skokova i podijelio 11 asistencija. To mu je 107. “tripl-dabl” u karijeri i po tom parametru izjednačio se sa Lebronom Džejmsom i Džejsonom Kidom.

Šarlot – Bruklin 121:133

Indijana – Čikago 105:112

Vošington – Boston 107:126

Atlanta – Minesota 127:113

Toronto – Portland 91:99

Memfis – Dalas 110:125

Milvoki – Majami 122:114

Nju Orleans – Golden Stejt 102:130